SR151A150KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 105
In Stock: 300
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
15 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A150KAA
DigiKey Part Number
SR151A150KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A150KAA
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR151A150KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)