SR125C223MARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Upgrade
Similar
Similar
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR125C223MARTR1
DigiKey Part Number
SR125C223MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR125C223MARTR1
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)