SR075C223KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 44
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 950
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR075C223KAA
DigiKey Part Number
SR075C223KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR075C223KAA
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR075C223KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)