LD02YC104KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 12.994.193
Datasheet
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
LD02YC104KAB2A
DigiKey Part Number
478-LD02YC104KAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD02YC104KAB2A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD02YC104KAB2A Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)