LD023C682JAB2A\500
DigiKey Part Number
478-LD023C682JAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD023C682JAB2A\500
Description
CAP CER 6800PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LD023C682JAB2A\500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)