LD023A0R5BAB2A\500
DigiKey Part Number
478-LD023A0R5BAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD023A0R5BAB2A\500
Description
CAP CER 0.5PF 25V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.5 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LD023A0R5BAB2A\500 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)