KT1612A26000AAW19NAG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KT1612A26000AAW19NAG |
Description | 1.6MM X 1.2MM TCXO, 26MHZ, 1.9V, |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.9V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output Clipped Sine Wave |
Mfr | Voltage - Supply 1.9V |
Series | Frequency Stability ±500ppb |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 3mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |