KT1612A26000AAW19NAG
DigiKey Part Number
478-KT1612A26000AAW19NAGTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KT1612A26000AAW19NAGCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KT1612A26000AAW19NAGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KT1612A26000AAW19NAG
Description
1.6MM X 1.2MM TCXO, 26MHZ, 1.9V,
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.9V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
Clipped Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
1.9V
Series
Frequency Stability
±500ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)