KGM32RR72A103JU
DigiKey Part Number
478-KGM32RR72A103JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32RR72A103JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32RR72A103JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR72A103JU
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)