KGM32RR71H473JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.572
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
KEMET
Similar
TDK
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32RR71H473JU
DigiKey Part Number
478-KGM32RR71H473JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR71H473JU
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)