KGM32JR51E475KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 6.463
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
YAGEO
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
KGM32JR51E475KL
DigiKey Part Number
478-KGM32JR51E475KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32JR51E475KL
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32JR51E475KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)