KGM32ER72A224JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER72A224JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ER72A224JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ER72A224JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER72A224JU
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Detailed Description
0.22 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM32ER72A224JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)