KGM32ER71E474JU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM32ER71E474JU |
Description | CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM32ER71E474JU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |