KGM31AR70J226MU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 14.479
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.265
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31AR70J226MU
DigiKey Part Number
478-KGM31AR70J226MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31AR70J226MUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31AR70J226MUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31AR70J226MU
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31AR70J226MU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)