KGM21NR71H102KT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR71H102KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21NR71H102KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21NR71H102KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR71H102KT
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21NR71H102KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)