KGM21KR51V104KU
DigiKey Part Number
478-KGM21KR51V104KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21KR51V104KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21KR51V104KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21KR51V104KU
Description
CAP CER 0.1UF 35V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21KR51V104KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)