KGM21BCG2A1R2BM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
1.2 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG2A1R2BM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A1R2BMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A1R2BM
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A1R2BM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)