KGM21BCG1H470GM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 14.660
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.849
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
In Stock: 654
Vishay Vitramon
KEMET
47 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1H470GM
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1H470GMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1H470GM
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1H470GM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)