KGM21BCG1E330FT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 7.537
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.607
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 514
KEMET
YAGEO
33 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG1E330FT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG1E330FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG1E330FT
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG1E330FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)