KGM15CT70J475KT
DigiKey Part Number
478-KGM15CT70J475KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15CT70J475KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15CT70J475KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15CT70J475KT
Description
0603 X7T 4.7UF10% 6.3V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7T 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)