KGM15BR71H273MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Vitramon
Direct
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
0.027 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15BR71H273MM
DigiKey Part Number
478-KGM15BR71H273MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15BR71H273MM
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15BR71H273MM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)