KGM15AR72A123KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 14.238
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 50.988
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Upgrade
KEMET
0.012 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR72A123KM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR72A123KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR72A123KM
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR72A123KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)