KGM15AR71E273KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
0.027 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71E273KM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71E273KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71E273KM
Description
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71E273KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)