KGM15AR71A683JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 37
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 10.481
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
In Stock: 229
0.068 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71A683JT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71A683JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71A683JT
Description
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71A683JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)