KGM15ACG2A561JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 5.106
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 2.474
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
560 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A561JT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A561JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG2A561JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG2A561JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A561JT
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A561JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)