KGM15ACG1H561KT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 30.786
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 10.888
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
560 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1H561KT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1H561KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15ACG1H561KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15ACG1H561KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1H561KT
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1H561KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)