KGK42HR73H681KY2B
DigiKey Part Number
478-KGK42HR73H681KY2BTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGK42HR73H681KY2BCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGK42HR73H681KY2BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGK42HR73H681KY2B
Description
CAP CER 680PF 250VAC X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)