KGF32QR71H224KT
DigiKey Part Number
478-KGF32QR71H224KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF32QR71H224KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF32QR71H224KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGF32QR71H224KT
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)