KAM15AR71C223JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5.943
Datasheet
0.022 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KAM15AR71C223JT
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71C223JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR71C223JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR71C223JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AR71C223JT
Description
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15AR71C223JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)