KAM15ACG1H220FT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG1H220FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15ACG1H220FTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15ACG1H220FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG1H220FT
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAM15ACG1H220FT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)