F931V106MCC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F931V106MCC |
Description | CAP TANT 10UF 20% 35V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F931V106MCC Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm @ 100kHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Voltage - Rated 35 V | Manufacturer Size Code C |