F931V106MCC
DigiKey Part Number
478-8332-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8332-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8332-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F931V106MCC
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F931V106MCC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
35 V