CX3225SB49152F0HELC1
DigiKey Part Number
478-CX3225SB49152F0HELC1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225SB49152F0HELC1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225SB49152F0HELC1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225SB49152F0HELC1
Description
CRYSTAL 49.1520MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.152 MHz ±20ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
49.152 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)