CX3225FB25000B0FZZH1
DigiKey Part Number
478-CX3225FB25000B0FZZH1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225FB25000B0FZZH1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225FB25000B0FZZH1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225FB25000B0FZZH1
Description
3.2MM X 2.5MM 25MHZ 6PF, +/-10PP
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 6pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±10ppm