CDR34BX104AKUR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR34BX104AKUR
DigiKey Part Number
478-CDR34BX104AKUR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BX104AKUR
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR34BX104AKUR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
R (0.01%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)