12063C334JAT2P is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 10.040
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7.118
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
YAGEO
0.33 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12063C334JAT2P
DigiKey Part Number
12063C334JAT2P-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12063C334JAT2P
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12063C334JAT2P Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)