08052A110JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
11 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08052A110JAT2A
DigiKey Part Number
08052A110JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08052A110JAT2A
Description
CAP CER 11PF 200V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
08052A110JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)