0603ZC224K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71A224KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR71A224KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR71A224KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603ZC224K4T2A
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0603ZC224K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)