0603ZA102FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603ZA102FAT2A
DigiKey Part Number
478-0603ZA102FAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603ZA102FAT2A
Description
CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)