06035F333K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR81H333KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AR81H333KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AR81H333KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035F333K4T2A
Description
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035F333K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)