04026W105KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 04026W105KAT2A |
Description | CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 04026W105KAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |