04023C822KAT2A
DigiKey Part Number
478-1112-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1112-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1112-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023C822KAT2A
Description
CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04023C822KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)