WU732B15TTD22L0F
DigiKey Part Number
2019-WU732B15TTD22L0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-WU732B15TTD22L0FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-WU732B15TTD22L0FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WU732B15TTD22L0F
Detailed Description
22 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WU732B15TTD22L0F Models
Category
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)