SG73P2BTTD392G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.9 kOhms ±2% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P2BTTD392G
DigiKey Part Number
2019-SG73P2BTTD392GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2BTTD392G
Description
RES 3.9K OHM 2% 3/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG73P2BTTD392G Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)