SG73P2ATTD333J is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
33 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P2ATTD333J
DigiKey Part Number
2019-SG73P2ATTD333JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2ATTD333J
Description
RES 33K OHM 5% 1/2W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG73P2ATTD333J Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)