RK73H2ATTD4532D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
45.3 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73H2ATTD4532D
DigiKey Part Number
2019-RK73H2ATTD4532DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H2ATTD4532DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H2ATTD4532DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H2ATTD4532D
Description
RES 45.3K OHM 0.5% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73H2ATTD4532D Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)