RK73B1JTTDD126J
DigiKey Part Number
2019-RK73B1JTTDD126JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B1JTTDD126JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73B1JTTDD126JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B1JTTDD126J
Description
RESISTOR
Detailed Description
12 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)