MFS1/4DCT52R6811F
DigiKey Part Number
2019-MFS1/4DCT52R6811FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-MFS1/4DCT52R6811FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFS1/4DCT52R6811F
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.81 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)