Image for MFS1/4DC1003F is not available
MFS1/4DC1003F
DigiKey Part Number
2019-MFS1/4DC1003F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFS1/4DC1003F
Description
RES 100K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)