MF1/4DC6811F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 4.058
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 322
Datasheet
6.81 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MF1/4DC6811F
DigiKey Part Number
2019-MF1/4DC6811F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF1/4DC6811F
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)